Home
26 January 2022 ( 19 views )
Advertisements

DETAILED BUSINESS IDEA REPORT ABOUT MAKEUP REMOVER MASK

ÜRÜN AÇIKLAMASI
Ürünün adı makyaj temizleme maskesidir. Ürünün konusu kozmetiktir. İnsanlar günde ortalama en az 15 dakikasını makyaj yaparak geçiriyor. Gün sonunda makyajın çıkarılması gerektiğinde çoğu kişi yüzünü silmek, cildi ovmak ve ardından tekrar temizleyici ile yıkamak en az 34 dakika sürdüğü için silmeden uyumayı tercih ediyor. Tüketicinin isteklerinden biri de bu aşamaları kısaltmak. Bu makyaj çıkarıcı kağıt maske ürünü ile işinizi kolaylaştırın. Ürün yüze sadece bir dakika konur ve ardından tek hareketle yüzden silinir. Ek performans gerekmez. Tasarlanan maske makyajı çıkarırken yüze de bakım yapıyor. Ayrıca temizlik sonrası bakım aşamasını atlama şansımız da var. Farklı istekler için aynı işlev ve çeşitlere sahip tek odaklı bir ürün değildir. Her ihtiyaca ve isteğe göre çeşitlendirilir. Ürün doğal ve temiz içeriklere sahiptir ve cilde zarar verecek kimyasallar içermez.
   Bu ürünü makyaj yapan veya cildini daha taze hissetmek isteyen kişiler kullanabilir. Dinlenirken bile cildini çok kısa sürede temizleme ve bakım yapma şansına sahip olmak isteyen tüketicilere yöneliktir. Çoğunlukla her yaştan kadının tercih ettiği ancak erkeklerin de rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

Ürün şirket bünyesinde üretilmektedir. Alanında deneyimli çalışanları ile sektöre adım attı. Projenin geliştirilmesinde önemli bir yere sahip olan yönetici pozisyonundaki ortaklar, proje yöneticisi, takım arkadaşları, araştırmacılar, danışmanlar, ürün oluşturuldu ve geliştirildi. Profesyonel kadrolar eşliğinde steril bir ortamda sık sık deneyler yapılarak yüksek kaliteli laboratuvarlarda üretilmiştir.

Ürün gerçekleştirilebilir ve tek bir ürün haline getirilebilir. Günlük kullanılan tabaka maske formuna enjekte edilebilir formüle sahiptir. Genel olarak kolay üretim ve kullanım kolaylığına sahiptir.

Ürün inovasyon ise patent çalışması gerekir. Maskenin içine enjekte edilen formül sektöre göre daha güçlü ve farklıdır. Zahmetsizce anında temizlik ve bakım sağlayabilecek formül sektörde henüz oluşturulmamıştır. Ayrıca kağıt maske özel olarak üretilmiş olmalıdır. Gözenekli bir yapıya sahip olması veya cilt ile en iyi temasın sağlanabilmesi için farklı bir planlama ve teknoloji ile üretilmesi gerekmektedir.

POTANSİYEL FAYDALAR
sorunlar
The need for the product is an average of 510 minutes spent on makeup removal and care. Longer maintenance is also carried out according to the needs. It is also on the agenda that most of the people with an average active life at the end of the day go to bed without removing their makeup. This situation creates dermatological problems. Air pollution and sebum that we are exposed to on a daily basis harm the health of the skin. In this case, not everyone can pay much attention to the care and cleaning of their skin. Many products developed as a solution to the main problem occurring here have been put on the market. There are many products on the market such as micellar water, dualphase makeup remover, oilbased cleanser, shortterm use masks that care for the skin, and creams. There are many beautiful and effective products in the field of skin care. However, skin cleaning and care is a more sensitive application than it is thought. Everyone should clean and care according to the needs of their own skin. Using the wrong product or products together creates different negative effects. As a result, the performance from daily life decreases with the psychology caused by the disorder of the skin. It is necessary for each person to know their skin and use products consciously with the help of a dermatologist.

Bu ürün ile amacımız, kişinin cilt ihtiyacına göre seçilen maske ile ekstra enerji harcamadan makyajı kolayca çıkarmak ve cilde uygun şekilde bakım yapmaktır. Piyasada temizlik ve bakımı karşılayabilecek pek çok ürün var ancak birçok etkiyi bir arada ve hızlı bir şekilde verebilecek bir ürün yok. Burada üzerinde durduğumuz nokta kişinin hem zamandan tasarruf edebilmesi hem de etkin bakım sunabilmesidir. Yaşam tarzlarına bakıldığında her zaman pratik ürünlere ihtiyaç olduğunu öngörebiliriz.


Problem çözmedeki zorluklardan biri, var olmayan bir ürün formülü geliştirmektir. Bu süreçte profesyonelce uzun soluklu çalışmalar yapılmıştır. Uzun süreli testler ve denemeler sonucunda piyasaya çıkacak bir üründür. Deneme yanılma sürecinde ortaya çıkan maliyetler arttı. Kağıt maskenin cilde daha iyi nüfuz edebilecek bir formda üretilmesi için uzun süreli araştırma, tasarım, üretim ve değerlendirme aşamalarından da geçildi. Pazarlama alanında yeni bir ürünün tanıtımını yapabilmek için titiz bir analiz yapılması gerekmektedir. Ürün maliyeti diğer kağıt maskelere göre daha pahalı olsa da çok yüksek seviyede olmadığı için katlanılabilir. Karşılaşılacak durumlardan biri de patent hakkı alma ihtiyacıdır. Zamanla sektörde kendine yer edinecek ve benzer ürünler üretecek bir yenilik olduğu görüldüğü için elde tutma süresi boyunca dahi hakların korunması gerekmektedir. Bu durumda tüm yasal işlemler yapılmalıdır.

Karşılaşılacak bir diğer durum ise bu olağandışı yeniliğin pazarda benimsenebileceği ölçüde tanıtımının yapılması gerektiğidir. Tüm satın alma, üretim, pazarlama ve reklam süreçleri eksiksiz sürdürülmelidir. Yeni bir marka olacağı için piyasadan farklı bir konuma sahip olması gerekir. Bu farklılık her alanda geliştirilebilir. Stok kontrolü gereklidir.

Öncelikle makyajı ve cilt bakımı oldukça zaman alan bu ürün sayesinde asıl ihtiyaçtan kaynaklanan problemin çözüldüğünü söyleyebiliriz. Profesyonel bir ekip ve planlama ile proje bazında ilerlemeyi yönettik. Ürün çeşitli deney ve gözlemlerle laboratuvarlarda geliştirilip test edilmiş ve belli aşamalardan sonra piyasaya sürülmüştür. Fiyatlandırma piyasa tarafından belirlenir. Piyasada bir süre yer alabilmemiz için gerekli patentler alındı. Pazar belirlendi ve tüm yönetimi yapıldı. Ürün piyasaya sürülecek seviyede olacağı ve kolaylık sağlayabileceği için pazar analizi ile markalaşma sürecine girmiştir.

Bu süreçlerin ve sorunların çözümünde sadece kurucu fikirlerden hareket edilmemiştir. Süreç, tüm ekip ve departmanların çalışmalarına ve sonuçlarına bakılarak yönetildi. Herhangi bir eksiklik veya sorun olması durumunda, tüm adımlar tekrar izlendi ve çalışanlar tarafından değerlendirildi.

Ürünün sektör üzerinde büyük bir etkisi olacak. Bunun nedeni büyük talep görebilecek bir yeniliktir ve geçmişten günümüze her sektörde olduğu gibi kozmetikte de tüm yenilikler takip edilmekte ve geliştirilmektedir. Her markada bulunabilen bir üründür. Bu durumda markamız inovasyonun öncüsü ise birçok tehlikede olabilir. Markamız, geride bırakılmadan yeni gelişmeleri ürüne katabilecek donanımlı ve yetkin olmalıdır. Her türlü rekabete hazır olmalıdır.

Maliyet
Tüketici ürüne çok kolay ulaşabilecektir. Her kozmetik mağazasında olduğu gibi maske stantlarında da ürünler yerini alacaktır. Sephora gibi kozmetik mağazalarında kategori veya marka stantlarında çok yüksek olmayan fiyatlarla erişim sağlanacak.

Yeni bir ürün piyasaya sürüldüğü için üretiminde de farklılık oluyor. Alanında uzman kişilerle test ederek yeni bir formül geliştirmek uzun bir zaman ve maliyet demektir. Ayrıca yeni kağıt maske tasarımı, farklı araştırma ve yapıların incelenmesi anlamına geliyor. Farklı yüzey tasarımlarında yapılan kağıt maskeler incelenir, değerlendirilir, test edilir ve raporlanır. Bu süreçte de daha fazla maliyet ve zaman demektir. Yeni ürünü yeniden üretmek için farklı yazılımlarla programlanmış aynı üretim makineleri kullanılır. Bunun nedeni, alınan maske bezinin farklı baskılarla daha etkili hale getirilmesidir. Cilde daha iyi oturan gözenekli bir maskeye sahip olmak gerekir. Ayrıca yapılan çalışmalar sonucunda içeriğindeki jel formülü elde edildiğinde aynı teknolojiler kullanılarak ürün oluşturulabilmektedir.

GELİŞME DURUMU
Makyaj temizleme maskemizin zaten bir prototipi var ve ürün geliştirme sırasında CrueltyFree olarak test edildi. Test ve ilk numune ürün son halini alana kadar hiçbir aşamada hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Sürdürülebilir ve hassas üretim yöntemleri benimsenir. Bitkisel içeriklere dayalı olmasına rağmen, ham madde tedarikçileri tarafından hayvan testlerine de izin verilmemektedir. Bu nedenle ürün beyaz grubundadır.
Ürünümüzün piyasaya sunulması ve pazarlanması gereken son hali var. Reklam ve pazarlama için hazır. Ürün geliştirilirken yerleşim yerlerinden uzakta korunaklı doğal ortamlarda yetiştirilen bitki özleri ve yağlar ile öncelikler hazırlanır. Bazı bitkiler 40 dereceye dayanıklı iken, bazı bitkiler +45 dereceye dayanıklıdır. Doğanın en saf suyu kaynağından çıktıktan sonra bu suyu ilk içenler bu özel bitkiler oluyor. Bitkilerin çoğu yüksek rakımlarda yetiştirilmektedir. Çünkü en temiz havayı ve bol oksijeni bu yüksek rakımlı yerlerde bulurlar. Sözleşmeli olarak üretilir.

Ürünümüz ÜTS'ye kayıtlı olup, güvenlik değerlendirme dosyası teslim edilmiştir. Ürün geliştirilirken yapılan testler şu şekilde sıralanmıştır;
• Duyusal Analiz
• pH Tayini
• Density Determination
• Determination of moisture
• Absorption Amount and Duration

It has also been tested in a laboratory with TS EN ISO / IEC 17025 accreditation and its report is available. Therefore, the expression does not include can be used easily. These tests are:
• SLES Determination
• Determination of Ethyl Alcohol
• Determination of Methyl Alcohol
• Determination of Isopropyl Alcohol
• Determination of Benzyl Alcohol
• Determination of Acetone
• Dye Determination
• Formaldehyde Determination
• Salt Determination
• Determination of Sodium
• Determination of Aluminum
• Phosphate Determination
• Determination of Sulfate
• Determination of Hydrogen Peroxide
• Determination of Sugar
• Determination of Volatile Organic Compounds
• Paraben Determination
• Phthalate Determination
• Determination of 1.4 Dioxane
• Talc Determination


For Product Safety, our current tests are as follows;
• Total Aerobic Mesophilic Bacteria Count
• Yeast Mold Count
• Pseudomonas aeruginosa
• Staphylococcus aureus
• Escherichia coli
• Candida albicans
• Protective Efficacy Test
• Stability Test

Our product has a manufacturing process and is working with Endress+Hauser to implement it. They provide the process with their professional team at points such as advanced stock control, correct mixing, perfect filling and dosing, fast calibration and maintenance, full compliance. They comply with the required ISO documents and FDA Cosmetics standards. It is constantly checked and its documents are reported. Our facilities also have certificates and documents according to GMP regulations.
We have received a lot of positive feedback from end users who have tried our product. The thing they happily stated the most was that they did not make any effort while removing their makeup. Its usability for end users is basically complete, but its design is not clearer. The last stage is ready for users as the development, presentation, analysis and evaluation steps are done. In terms of adaptability, although it is not a new or different product in terms of design, it is like masks applied to the face.

As a customer base, there are makeup removal liquids, wipes and face care masks similar to our product, but there is no agriculturally produced organic cosmetic product that applies both very quickly at the same time. We are confident that we can reach and engage our customer base instantly. Consumers who use similar makeup removal products mostly complain about how long it takes and how difficult it is. Our product eliminates these complaints.

PATENT STATUS
The patent strategy we will apply for our new makeup remover and nourishing mask will be in the form of defensive patent filling. The reason for this is the main formula we want to preserve. The face mask is not our new innovation, the formula we use is our main product. Therefore, it is to prevent competitor companies from patenting it and using our invention. The patent will belong to the brand.
The Patent Cooperation Treaty (PCT) process has been initiated. Our application has been published by WIPO and is available in our documents signed by WIPO and EPO. Since our primary market area is Europe, EPC is of great importance. Obtained through the "EuroPCT" application, directly from our PCT application. We also have the necessary documents from the TÜRKPATENT institution. The necessary steps regarding the patent application right to other world countries arising from our PCT application will be followed separately for new markets that can be entered according to marketing strategies. Since there is a 30month application period, patenting has been done in priority markets.
Daha önce de belirtildiği gibi elimizde yeni serum formülü var, bu yüzden patentler bu formülü devraldı. Bu formül benzersiz bir yenilik olduğu için benzer bir patent bulunmamaktadır. Ticari hakları Skin Republic'e aittir. Tasarımını haklarını satın aldığımız yüz bakım maskesi şeklindedir.

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Moisturizing: The Key to Having "Good" African American Hair" Cyberpunk 2077 1.06 Patch Released | 3 Important Changes 10 Striking Pictures From World War I What Tourism Was Like In The Ancient World