Home
26 January 2022 ( 11 views )
Advertisements

Travel Tips Important information for those who love to travel

Bu bölümde, bir seyahat turuna çıkmadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı tüyo tur rehberleri bulunmaktadır. Tur sırasında dünyada en çok ziyaret edilen yerler hakkında bilgilerin yanı sıra dikkat etmeniz gereken unsurlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. İyi bir tur deneyimi yaşamak için planlı hareket etmek gerekir. Sizler için hazırladığımız tur rehberleri, dünyanın farklı yerlerine giderken sizinle ortak olacak.

Rota Planla

Seyahatiniz boyunca yapacağınız işlerin planlı hareketleri memnuniyetinizi artırır. Sürprizlere açık seyahatler bazen çok çekici gelse de sizin için kötü sonuçlar doğurabilir. Seyahat rotanızın önceden belirlenmiş olması, deneyimlerinize odaklanmanızı ve yaptığınız aktivitelerden daha fazla keyif almanızı sağlar. Harita üzerinde işaretlemelerinizi yaparak hareketinizi en verimli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. En kısa mesafeyi belirleyin ve bir noktadan diğerine sıralayın.

Varış Noktanızın Koşullarını Analiz Edin

Soğuk ve karlı bir yere tişört ve şort giyerek gitmek istemezsiniz. Bu nedenle yola çıkmadan önce hava durumunu iyice kontrol etmeniz gerekiyor. Sadece bunu araştırmak değil coğrafi yapısı açısından da faydalı olacaktır çünkü bu giyeceğiniz ayakkabılardan yanınıza almanız gereken eşyalara kadar birçok şeyi etkileyecektir. Yaz tatili ile kış tatili, dağlık bir alana gitmek ve sahile gitmek arasında pek çok fark vardır.

Bagajınızı Hafifçe Paketleyin

Make sure you won’t need that much clothes. According to a research, half of the clothes taken on vacation are brought back without being used. People made it a habit to take more clothes than they need to guarantee themselves. Many people forget that they can shop wherever they need something. Since your suitcase is very heavy, it may cause difficulties in mobility and you to return with fewer memories on the way back. Simply prepare your portable suitcase by taking your essential items with you. So when you see something you like, don’t let the empty place in your suitcase discourage you from buying.

Always a Backup Money

It is unpredictable when money will be needed. You may need money at a time you never expected. Due to the pandemic, many people have difficulties because they do not take backup money with them. You will feel safe if you take backup money with you considering every possibility in the country you visit. Carrying cash isn’t an ideal choice because a credit or debit card will provide you security in case of possible theft and loss. Even if you lose your card, you can generate solutions by making the necessary transactions online.

Time Management

Yapılacak ilk şey seyahat sürenize karar vermektir. Alacağınız biletlerden yapacağınız başvurulara kadar birçok durum bunun etrafında şekillenecektir. Ayrıca tatiliniz boyunca yapacağınız aktivitelerin takviminize uygun olarak yayılması da önemlidir. Neyi ve ne zaman yapacağınızı bilmek, her şey için zamanınız olduğu anlamına gelir. Planlı bir zaman yönetimi ile bile bir güne sığdırabileceğiniz olaylara inanmayabilirsiniz. Çünkü mantıklı harcama, para kadar zamanla da ilgilidir. Yanınıza alacağınız bir takvim veya telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla planlarınızı not alın. Günlük akışta yapmak istediğiniz bir şeyi kaçırmış olma ihtimaliniz için bu notları inceleyebilirsiniz. Ayrıntıları önemsiyorsanız, etkinliklerin ne kadar sürebileceğine dair küçük bir araştırma bile size yardımcı olabilir.


Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Hair Care Tips For Girls With Curly Natural Hair! Tips For Dealing With Postpartum Skin Blemishes How to Grow Curly Hair? 5 Things to Pay Attention to Achieve Success The Art and Science of Maintaining Healthy Hair