Home
27 January 2022 ( 21 views )
Advertisements

Tips For Dealing With Postpartum Skin Blemishes

Doğum sonrası cilt lekeleriyle başa çıkmak için ipuçları

Bebeğinizi doğurduktan sonra vücudunuz çeşitli değişiklikler yaşar. Vücudunuz progesteron ve östrojen seviyelerinde düştüğü için bu değişikliklerin nedenleri çoktur. Komplikasyonu daha da artırmak için vücudunuz tuz ve su kaybı yaşar. Bu değişiklikler, kayıp veya elastikiyet ve kuru cilt gibi birçok cilt sorununa yol açar. Ancak bu cilt problemlerinden en can sıkıcı olanı tedavisi zor olan cilt lekeleridir. Doğum sonrası cilt lekeleriyle uğraşmak sizin için bir sorun haline geldiyse, okumaya devam edin, çünkü aşağıdaki tavsiyeler size çok yardımcı olacaktır.

Doğum Sonrası Cilt Lekeleriyle Başa Çıkmak İçin İpuçları Cildinizi

Nemlendirin
Cildinizi düzgün bir şekilde nemlendirmek önemlidir, çünkü yukarıda da belirtildiği gibi cilt lekelerinin başlıca nedenlerinden biri kuru cilttir. Bu nedenle, günde iki kez nemlendirici veya yoğun vücut losyonu kullanmak daha iyidir, bu cildinizin esnek ve yumuşak kalmasını sağlayacaktır. Losyonu veya kremi cildinize sürerken biraz masaj yapmanız kremin cilt altına daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olur ve daha hızlı sonuç alırsınız.

Güçlü Sabun Kullanmaktan Kaçının
Güçlü sabunlar kullanırsanız, cildinizdeki nemi emmesi için iyi bir şans vardır. Bu nedenle, cildiniz üzerinde hafif etkisi olan bitkisel sabunlar kullanmak her zaman daha iyidir. Badem yağı veya zeytinyağı gibi yağları da cildinizi uygun şekilde nemlendirmek için kullanabilirsiniz. Nemli cildin o kremi çok daha iyi emdiğini bilmelisiniz ve banyo yaptıktan veya yüzünüzü yıkadıktan sonra kullanmak en iyisidir.

Güneşten Kaçının Güneşten
kaçınmak daha iyidir ve dışarı çıktığınızda 30'dan fazla SPF düzeyine sahip kremler sürmelisiniz. İklim ister güneşli, ister yağmurlu, ister bulutlu olsun, evinizden çıkmadan önce mutlaka güneş koruyucu krem ​​sürmelisiniz. Evde kalırken güneşten korunmayı günlük rutininizin önemli bir parçası haline getirin.

Cildinize Nazik Olun
Cildinize yumuşak gelen ürünleri kullanın ve güçlü cilt bakım ürünlerinden kaçının. Buna cildinizi tahriş etmeyen yüz kremleri ve temizleyiciler de dahildir. Bunu yapmak mevcut cilt problemlerinizi artıracaktır.

Bazı Kontraseptiflerden Kaçının
İçlerinde östrojen bulunan bazı kontraseptifler vardır, bu kontraseptiflerden kaçınmak ve östrojen içermeyenleri kullanmaya başlamak daha iyidir. Ancak, emziriyorsanız bu ilaçları zaten kullanmayacaksınız.

Sonuç

Anne olmak harika bir deneyimdir, ancak bazı komplikasyonlara neden olabilir. Doğum sonrası cilt lekeleriyle karşı karşıyaysanız, doğum sonrası cilt lekeleriyle başa çıkmak için yukarıda verilen ipuçlarını kullanın ve anne olma sevincinizi artırın.


Yazan: Heminjie1

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Gladiator Movie Review - In-Depth Review Top 10 Ancient Rock Art Discoveries INNOVATION STRATEGY AND RELATED COMPANIES How to Treat Acne with a Homemade Aspirin Mask