Home
27 January 2022 ( 53 views )
Advertisements

How to Treat Acne with a Homemade Aspirin Mask

İnsanların büyük çoğunluğu sivilcenin sadece ergenlik çağındaki gençleri etkileyen bir durum olduğuna inanıyor. Ama bu doğru olmaktan çok uzak hemen hemen herkesi etkileyebilir. Neyse ki sivilceleri ev yapımı bir aspirin maskesiyle tedavi edebilirsiniz. Sizi 15 dakikadan fazla sürmemesi gereken basit ve güvenli bir işlemdir ve yalnızca evinizde istediğiniz zaman kolayca bulabileceğiniz genel malzemeleri gerektirir.

Maske için Malzemeler:

Ezilmiş aspirin hapları. Çoğu durumda yaklaşık 4 numara işe yarayacaktır, ancak etkilenen cilt alanı daha büyükse, elinizde birkaç tane daha olsa iyi olur. İnce bir toz haline getirmek için bir kaşık, bardak veya oklava kullanın.
İki yemek kaşığı limon suyu çıkaracağınız bir limon.
Birkaç yemek kaşığı bal. Biraz soğuması için maskenin bileşenlerini karıştırmadan önce tercihen ısıtın. Etrafta bal yoksa, bunun yerine zeytinyağı veya normal nemlendirici kullanabilirsiniz.
Islak bir beze sürmeniz gereken kabartma tozu. Sıcak su kullanın.

Maske Nasıl Hazırlanır

Yapmanız gereken ilk şey, ezilmiş aspirin haplarını alıp limon suyuyla ince bir macun haline getirmektir. Kap olarak küçük bir kase veya sığ bir tabak kullanın. Karıştırdıktan sonra balı eklemeye başlayabilirsiniz ancak aynı zamanda kuru cildiniz varsa. Yağlı cildiniz varsa baldan kaçınmanız ve bunun yerine birkaç damla limon suyu içmeniz genellikle daha iyidir.
Macunu etkilenen bölgeye uygulayın ve yaklaşık 7 ila 10 dakika bekleyin. Maskeyi her zaman sadece sivilce veya kaşıntılı yüzeylerde kullanın temiz, sağlıklı cilt üzerine uygulamanın hiçbir faydası yoktur. Kuruduktan sonra, tamamen çıkana kadar bezle yumuşak bir şekilde yıkayın.


Yazan: RoyCohn

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Nail Design Gallery Tips For Dealing With Postpartum Skin Blemishes 10 Rare Never Seen Before Historical Pictures 21 LESS KNOWN FACTS ABOUT WWII THAT YOU PROBABLY NEVER HEARD OF