Home
26 January 2022 ( 29 views )
Advertisements

How to Fix Dry Mascara? 4 Easy and Effective Methods

Kurumuş maskaranızı çöpe atmak zorunda değilsiniz. Makyajın ayrılmaz bir parçası olan maskara ile ilgili tek sorun çok kolay kurumasıdır. İşte ''Kuru Maskara Nasıl Düzeltilir'' sorusunun cevabı:


Badem Yağı ile Kuru Maskara Nasıl Onarılır

Badem yağı kirpikleri kalınlaştırır. Tıpkı zeytinyağı gibi, maskaranıza birkaç damla badem yağı ekleyin. Bu sayede maskaranız yumuşayacak ve daha etkili hale gelecektir.

Zeytinyağlı Kuru Maskara Nasıl Onarılır

Maskaraya birkaç damla zeytinyağı ekleyin, ardından bir maskara fırçasıyla karıştırın. Zeytinyağı kuruyan maskarayı düzeltse de kirpikleriniz de beslenecektir. 2 damladan fazla zeytinyağı damlatmamaya dikkat edin yoksa maskaranız kesinlikle çöpe gidebilir.

Kaynar Su ile Kuru Maskara Nasıl Düzeltilir

Su yararlıdır ve her şeyde olduğu gibi burada da işe yarar. Bir kasede kaynayan suya maskaranızı kapağını sıkıca kapatarak koyun ve bekleyin. Suyun ısısı maskaranızı etkileyecek ve çözülmesine yardımcı olacaktır. Suda yeterince bekledikten sonra tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eyeliner ile Kuru Maskara Nasıl Düzeltilir

Kuru maskarayı sabitlemek için pek çok yöntem var. Kulağa biraz garip gelse de bu yöntem oldukça etkilidir. Kuruyan maskaranızı eyeliner ile sabitleyebilirsiniz. Maskaranızın üzerine bir damla sıvı eyeliner sürmek sorununuzu çözebilir. Maskaranız eski haline kavuşacak.

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Decreasing the Core Capital TTK art. 473 Gladiator Movie Review - In-Depth Review Tips For Dealing With Postpartum Skin Blemishes 8 Simple Methods for Skincare at Home | Practical and Natural