Home
27 January 2022 ( 24 views )
Advertisements

Get Glowing Skin With These Six Natural Oils

Parlayan bir cilt, sağlık ve güzelliğin bir işaretidir. Cildi genç ve esnek gösteren yatıştırıcı yağlarla şımartmak gerekir. Sert güzellik ürünleri cilt üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Gözenekleri tıkarlar ve hatta cildin ciddi şekilde kırılmasına neden olabilirler. Ancak tüm cilt tipleri için doğal cilt bakım çözümleri sunan bu altı doğal yağ ile ışıl ışıl bir cilde kavuşmak mümkün. Bu yağlar cildi temizler, nemlendirir, tahriş olmuş/hasar görmüş cildi sakinleştirir ve onarır, akne gibi cilt rahatsızlıklarıyla savaşır veya ciltteki yaşlanma etkilerini azaltır. 

Hint yağı ve fındık yağı yaygın cilt temizleme yağlarıdır. Bunlar, kolayca bulunabilen doğal yağlardır ve evde kullanılabilecek harika bir çaredir. Büzücü özellikleri nedeniyle hint yağı ve fındık yağı doğal olarak ciltteki kirleri giderir. Bu yağlar farklı oranlarda karıştırılabilir veya hem yağlı hem de kuru ciltler için başka şekilde kullanılabilir. 

Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı doğal nemlendiricilerdir. A ve E vitaminleri açısından zengindirler ve bakterileri ciltten uzaklaştıran antiseptik özelliklerin avantajına sahiptirler. Zeytinyağı ve hindistancevizi yağı da antioksidanlar açısından çok zengindir ve bu da onları iyi bir cilt onarım maddesi yapar. Çay ağacı yağı, sivilcelerin cilt üzerindeki etkileriyle savaşmaya ve bunları azaltmaya yardımcı olan antiseptik özellikleriyle ünlüdür. Ayrıca esansiyel olan ve yara izlerini azaltmaya yardımcı olan yağ asitleri açısından da zengindir. Keten tohumu yağı olarak da bilinen keten tohumu yağı, listemizin sonuncusudur. Antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri ve A ve E vitaminleri bakımından zengindir. UV ışınlarına maruz kalan zararlı serbest radikallerden cildi koruyan yaşlanma karşıtı bir cilt bakım ürünüdür.  

Bu yağların cilt bakım ürünleri olarak tercih edilmesini sağlayan şey, doğal olmalarıdır. Cilt gözeneklerini tıkamazlar ve cilt üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptirler. Yağlı, hassas ve kuru cilt tipleri için mükemmel oldukları için bu altı doğal yağ ile herkes parlak bir cilde sahip olabilir. 

Yazan: Elitmakaleler

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

Psoriasis Treatments 13 Extreme Historical Sports That Sound Made Up But Aren’t 10 Brutal Ways to Die by Torture in the Ancient World SELJUK EMPIRE | A Turkish dynasty from the ''Kınık Tribe'' of the Oghuzs