Home
27 January 2022 ( 48 views )
Advertisements

Caring Your Face and Body Skin

Cilt kişinin güzelliğini yansıtır. Hepimiz cildimizi genç ve sağlıklı tutmak için mümkün olan her şeyi deniyoruz. Taze ve kusursuz bir cildiniz varsa, insanlar sizi mutlaka fark edecektir. Güzel bir cilt herkes için çok çekicidir. Bazıları kusursuz bir ciltle kutsanmıştır, şanslı kabul edilirler. Hepsi mübarek değil. mükemmel ışıltıyı elde etmek için ciltlerine uygun şekilde bakmaları gerekir.

Cilt Tipleri:

Pek çok cilt çeşidi vardır. ancak, esas olarak üç ana türe ayrılabilirler. Bunlar:

a) kuru cilt
b) normal veya nötr cilt
c) yağlı cilt

Her cilt tipi farklı tepki verir. Bu nedenle bakım süreci de her tipte farklıdır.

Kuru cilt bakımı nasıl yapılır?

Kuru cilt kolayca susuz kalır ve ilgilenilmezse çok mat görünür. Kuru cildi şımartmak için birkaç önemli adım:

1. Bol su için. bu, cildinizin nemli görünmesini sağlayarak parlak görünmesini sağlayacaktır.
2. Yüzünüzü günde iki defadan fazla yıkamayın. Yüzünüzü yağ içeren kremsi bir yüz yıkama jeli ile yıkamanız daha iyi olur. Vücudunuz için nemli sabun kullanın.
3. Kuru cilt güneşe ve aşırı sıcaklıklara karşı hassastır. Bu nedenle, dışarı çıkarken derin nemlendirici bir losyon kullanın. Sorun ortaya çıkarsa bir dermatologla iletişime geçin.
4. Alkol içeren makyaj malzemeleri ve tonerler kullanmaktan kaçının. Cildinizi daha da kötüleştirecekler.

Normal cilt nasıl korunur?

Normal cildin bakımı kolaydır. Bunun için ekstra bir çaba göstermenize gerek yok. Sadece içindeki yağ ve alkol içeriğini dengeleyen ürünler kullanın. Çok yağlı veya çok kuru olanları kullanmayınız.

Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır?

Yağlı cildi evcilleştirmek çok zordur. Yağlı cilt genellikle beyaz noktalara, siyah noktalara, Sivilcelere ve sivilcelere neden olabilir, ancak birkaç şeyi aklınızda tutarsanız, size fazla sorun çıkarmaz. Yağlı cilde sahip kişiler, uzun vadede onlara yardımcı olacak bir avantaja sahiptir. Yaşlanmaya başladığımızda, yağ bezleri daha az sebum salgılamaya başlar ve bizi yaşlı ve donuk gösterir. Ancak yağlı ciltler bu sorundan muzdarip değildir, çünkü fazla yağ yaşla birlikte onları genç gösterir.

1. Yüzünüzü yağsız bir yüz yıkama ile yıkayın. Vücudunuzu, içinde daha az nem bulunan bir sabunla yıkayın.
2. Yağlı cilt kiri çok çeker. Ayrıca kuru cilde göre daha büyük gözeneklere sahiptir. Bu nedenle, kirler cildinize onlar aracılığıyla girer. Bunun tek bir çözümü var. Yüzünüzü mümkün olduğunca çok kez sade suyla yıkayın. Bu kirleri uzak tutacaktır.

3. Daima yağsız ve alkolsüz makyaj ve toner kullanın.
4. Yalnızca yağsız nem kullanın.

Yukarıdaki bakım ipuçları çok cilt tipine özeldi. Ancak çekici bir cilt elde etmek için birkaç şeyi daha akılda tutmak gerekir. Dışarıdan bakmak yeterli değildir. Kendinize içeriden de bakmak zorundasınız.

1. Her gün en az 910 bardak su için.
2. Her gün meyve ve sebze gibi sağlıklı yiyecekler yiyin.
3. Abur cubura hayır deyin.
4. Cildinize düzenli olarak pul pul dökün.
5. Her gün banyo yapın. mümkünse iki kez.
6. Güneş koruyucu losyon kullanın

İyi sonuç her zaman çok çalışmanın ardından gelir. Aynısı güzel bir cilt için de geçerlidir. Cildinizi şımartın, size bir şeyler kazandıracağından emin olabilirsiniz!

Recommended Videos

Advertisements

You may also like

10 Bizarre Facts About What Surgery Was Like In Ancient Egypt 10+ Facts About the Middle Ages That You Won’t Find in History Books Ibn Khaldun's Theory of "Revolutionary Phases of States" DETAILED BUSINESS IDEA REPORT ABOUT MAKEUP REMOVER MASK